Kiusamisest vabaks! metoodika

Kiusamisest vabaks! metoodika

 

Tartu Lasteaed Sipsik liitus „Kiusamisest vabaks!“ metoodikaga aastal 2013. Praeguseks on liitunud metoodikaga neli rühma.

 

Programmi „Kiusamisest vabaks!” eesmärk on luua lasteaia  laste vahel üksteist arvestav ja kaasav suhe, luua kiusamist ennetav käitumiskultuur, kus suhtutakse üksteisesse sallivalt ning austavalt. Kus lapsed hoolivad üksteisest, kiusamise korral sekkuvad ja kaitsevad kaaslast, kes seda ise ei suuda.

 

„Kiusamisest vabaks” programmi neli põhiväärtust  on sallivus, austus, hoolivus ja julgus. Kuna kiusamise ennetamine on seotud ühiskonnas vastu võetud käitumisnormide ja suhete kvaliteediga, on oluline, et neid väärtusi sisendataks lastesse võimalikult varakult. Igapäevases kasvatusprotsessis esineb erinevaid olukordi, mida tuleb tegelike põhjusteni jõudmiseks lahti mõtestada. Seejuures ongi oluline hea koostöö lasteaia personali ning lapsevanema vahel, kes toetavad ning aitavad väärtustele tuginedes lastele selgitada kaaslasi austavaid käitumisviise.

 

Organisatsioon Red Barnet ja Taani kroonprintsessi Mary Fond on välja töötanud ennetava kiusamisvastase programmi lasteaedadele.  Alates aastast 2007 on Taani lasteaedades ja algklassides rakendatud kiusamisvastast programmi, mida on pidevalt täiendatud uute materjalidega. Mõlemad „Kiusamisest vabaks” kohvrid on välja töötatud kiusamise võimalikult varaseks ennetamiseks, nii et juba lasteaias ja algklassides tekiksid laste vahel head ning sõbralikud suhted.

 

Programmi viivad üheskoos ellu Haridus- ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium. Programmi rakendusüksuseks on Eesti Noorsootöö Keskus ning partneriks Norra Kohalike Omavalitsuste ja Regionaalsete Omavalitsuste Liit. Eestis on metoodika maaletoojaks ja projekti elluviijaks MTÜ Lastekaitse Liit.

 

 


Lastekaitse Liidu kodulehekülg:  https://www.lastekaitseliit.ee/

 

 

Oktoober 2021
ETKNRLP
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Kiusamisest vabaks! metoodika
Kiusamisest vabaks! metoodika
Kiusamisest vabaks! metoodika
Kiusamisest vabaks! metoodika

Kontaktandmed
Tartu Lasteaed Tripsik Sipsiku maja Kaunase pst. 22, Tartu 50706 Vaata infot veebis tripsik.tartu.ee
Rühmade telefonid leiad sellel lehel

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kiusamisest vabaks! metoodika

  Tartu Lasteaed Sipsik liitus „Kiusamisest vabaks!“ metoodikaga aastal 2013 Praeguseks on liitunud metoodikaga neli rühma

Kiusamisest vabaks! metoodika

www.sipsik.tartu.ee © 2018 Tartu Lasteaed Sipsik »